• burun estetiği

Burun Estetiği

Estetik cerrahi operasyonlarında simetri, oran ve denge önemli bir unsurdur. Ameliyat öncesinde ve ameliyat sırasında yüzdeki bazı noktalardan özel ölçümler yaparak o kişinin altın oranını bulmak benim için en önemli kısımdır.

Planladığım burun estetiğinde ; burun genişliği ile ağız genişliği arasındaki oran, burnun uzunluğu ile projeksiyonu arasındaki oran, yüzünün oturduğu dikdörtgenin kenarlarının birbirine oranı altın oran değerlerinde olmalıdır. Bu uygulamam ile, burnun, yüze ve başa göre uyumu, dengesi ve estetik görsel görüntüye en yüksek seviyede ulaşmasını sağlamaktayım.

Yer yüzünde milyarlarca farklı yüz vardır ve her kişinin farklı bir burnu vardır. Ayrıca yaptığım burun estetiklerin de önemli olan sabit burunlar yapmak değil, o kişiye ve o yüze uygun, yüzü daha da güzelleştirecek bir burun operasyonu gerçekleştirmektir.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

Doğrulama

Burun Estetiği Ameliyat Süreci

Operasyon öncesinde ve operasyon sırasında hastanın endoskopik muayenesi yapılır. Burun içi eğrilik ve burun etinde şişme varsa operasyon sırasında bu problemler de çözebiliriz.
Burun cerrahisinde genelde 2 tip yaklaşım vardır. Kapalı teknik ve açık teknik. Ben genelde açık tekniği tercih etmekteyim. Çünkü bu teknik ile operasyon sırasında buruna daha çok hakim olunmakta. Uygun vakalarda kapalı tekniği de kullanmaktayım.
Evet bundan 10 yıl önce burun ucu düşmeleri sık gözlenmekte idi. Ancak gelişen değişik teknikler ile artık neredeyse burun ucu düşmelerini hiç görmemekteyiz.
Ameliyatı genel anestezi altında ameliyathane şartlarında yapmaktayım. Genel anesteziden çekinmenize gerek yoktur. Gerek anestezi cihazları gerek kullanılan ilaçların gelişmesi nedeni ile tedirgin olmanıza gerek yoktur.
Ameliyatlarım ortalama 1-1.5 saat sürmektedir. Eğer daha önce başka bir yerde operasyon geçirmiş ise 2. veya 3. Operasyon ise bu süre 2 saate uzayabilmektedir.
Sabah operasyonu olup akşam eve çıkabilirsiniz. Yada 1 gün hastanede kalabilirsiniz.
Eğer hastada nefes alma problemi yoksa ve yalnızca estetik burun operasyonu yapıyorsam tampon kullanmamaktayım. Ancak nefes almaya da müdahale edeceksem tampon kullanmaktayım. Tamponlar ya kendiliğinden burun içinde eriyen tampon veya silikon içinde deliği olan, hastanın nefes alabildiği tamponlardır. Tampon çekme eskiden hastaların korkulu rüyası idi. Hatta hasta ‘Hocam ameliyatta bu kadar ağrım olmadı’ derdi. Ancak son gelişmeler ile bu problem ortadan kalkmış ve anlattığım bu yeni tamponlar gelişmiştir. Hastalarımız artık ‘Ne yani çıktı mı tampon şimdi ’ demektedir.
Tamponları 2-3 gün sonra almaktayım.
Burun alçısı kullanmamaktayım. Ameliyat sonrası kemik müdahalesi yaparsam 7 gün plastik burun ateli koymaktayım.
Bu operasyon sırasında iz kalmamaktadır. Aslında burnun hemen alt kısmından kesi yapılmaktadır. Ancak 6 ay içinde iz kaybolmaktadır. Hatta biz bile nerden kesmiştik acaba diye bakmaktayız.
Eğer kemik müdahale olursa 5 ile 10 gün arasında hastanın deri yapısına göre, göz etrafında morluk olmaktadır. En geç 10 gün içinde hafif ödem dışında bir sıkıntı kalmaz.
Hastaların en çok korktuğu şeylerden olan ağrı ameliyat sırasındaki özel teknikler ve ameliyat sonrası bakım ile yok denecek kadar az olmaktadır.
Benim tavsiyem hastalarımın kendine 7-10 gün ayırması. Ancak 2. gün hastalarım çıkıp gezebilmektedir. Bir daha burun operasyonu olur muyum? Bu beni çok korkutuyor? Burun operasyonu olan hastaların % 5-7 si ikinci bir operasyon olabilmektedir. %95 hastada sıkıntı yaşanmamaktadır. Bunun sebebi kıkırdak dokunun hafızası olduğundan dolayı kendi kafasına göre hareket edebilmektedir. Böyle bir sıkıntı yaşamamaktayız. Ancak yaşanırsa lokal anestezi ile 15 dakikalık bir müdahale ile sorun çözülebilmektedir.

Yorum yapın..

Google+