Bacak Estetiği

/Bacak Estetiği
Bacak Estetiği2019-01-24T16:23:05+03:00

Bacak estetiği fazla olan yağların liposuction tekniğiyle alınması, deri sarkmalarının kombine ameliyatlar ile düzeltilmesi, bacaklarda oluşan çöküklere yağ enjeksiyonu yapılması, alt bacaklardaki inceliklerin ve eğriliklerin düzeltilmesi işlemidir.

Bacakta şekil bozuklukları olabilmektedir. Bunun sebebi doğuştan veya sonradan olabilir. Bu gibi durumlarda kişi etek giymek veya dar kıyafetler giymek istemez. “O” bacak veya “X” bacak diye tabir edilir.Bacakta eksik olan kısımlar doldurulup fazlalıklar alınabilir.

Bu müdahaleler ile düz bir bacak görüntüsü sağlanır. Hasta daha rahat kıyafet seçimi yapabilir ve istediğini giyebilir.

Bacak Estetiği Videosunu İzleyebilirsiniz.

Bacak Estetiği Neden Yapılır?

Bacaklardaki yamukluk, eğrilik ve estetik sorunlar nedeniyle bu görüntüsünden memnun olmayan kadınlar vardır. Bazı kadınlar  etek, tayt gibi bacakları tamamen saran kıyafetleri giyememektedir. Özellikle yaz mevsiminde, kısa kıyafetler giyilmeye başlandığı için bacaktaki sorunları gizlemek imkansız hale gelir. İstenilen kıyafetleri rahatlıkla giyememek kişileri ciddi anlamda mutsuz edebilir. İnsanların seçimlerini bu derece etkileyebilen bacak sorunlarının tedavi edilmesi önemlidir.

gonder-sor-randevu-al

Bacak Estetiği Ameliyat Süreci

  • Bacak estetiği ameliyatı genel anestezi veya bacağın yalnızca alt kısım uyuşturularak yapılabilir. Ameliyat yaklaşık 1 saat kadar sürer ve hastane de kalmanıza gerek yoktur.
  • Diz arka kısımda kıvrıma denk gelen alanda 4 cm’lik bir iz olur ve 6 ay içinde ten rengini alarak görünürlülüğü azalır.
  • Operasyondan sonra özel bir korse giyilir ve 15 gün kullanılır. 15 gün ağır spor önerilmemektedir. Yürüyüş ve koşu yapılabilir.
  • Hastanın doku eksikliğine göre yağ enjekte edilip edilmemesi veya protez konulup konulmamasına karar verilir. Bazı hastalarda düz bacak sağlamak için protez ve yağ enjeksiyonu kombine edilebilir.
  • Bacak estetiğindeki protezler ömür boyu kullanabilir. Vücuda herhangi bir zararı yoktur. Hastaya baldır protezi uygulanmışsa eğer ilk 3 hafta hareketlerin biraz kısıtlanması önerilir.
  • Bacak estetiği operasyonu ile estetik diğer operasyonlar kombine edilebilir. Tek anestezi ile kombine operasyon olarak tek seferde sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz