Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

4D Liposuction, Yağ Aldırma

/4D Liposuction, Yağ Aldırma
4D Liposuction, Yağ Aldırma2019-01-24T14:12:27+00:00

4D Liposuction vaser, lazer, radyofrekans ve infrasonic lipoliz gibi uygulamaların aynı anda gerçekleşmesi yöntemidir. Bu yöntemi planlarken hastaların deri kalınlığı, yağ miktarı, yağ lokalizasyonu ve yağın yoğun olarak bulunduğu yerleri belirlenir. Selülit durumunu da değerlendirerek bazı ölçümler yaparak kişiye özel yöntem belirlenmektedir. Yani;

 • Vaser Liposuction (Ultrason dalgalarıyla yağ yakımı),
 • Lazer Lipoliz (Lazer dalgaları ile yağ yakımı) ,
 • Radyofrekans Liposuction (Ses dalgalarıyla yağ yakımı)
 • İnfrasonic Lipoliz (Titreşim dalgalarıyla yağ yakımı)

yöntemlerinden hangileri hastama uygunsa o yöntemleri kombine edilmektedir. Bu yöntemin tercih edilmesinin sebepleri;

 1. Fazla yağ alımına imkan vermesi,
 2. Dalgalanmanın olmaması,
 3. Morluğun az olması,
 4. Hastanın ihtiyaç durumuna göre kombine uygulamanın yapılabilmesidir.

4D Liposuction (Yağ Aldırma) Videosunu İzleyebilirsiniz.

Liposuction Uygulama Süreci

Liposuction işlemi yağ fazlalığı olup deri sarkıklığı fazla olmayan her hastaya uygulanabilir. Ama deri fazlalığı çok ise daha farklı bir müdahale gerekebilir. Operasyon yapılacak alanın büyüklüğüne göre genel yada lokal anestezi ile yapılır. Uygulanacak alanın büyüklüğüne göre yaklaşık 45 dk – 2 saat kadar sürer. Küçük bölgelerde mesela yalnızca basen bölgesine yapıldığında hastanede kalmaya gerek yoktur. Ancak bölge çok olursa 1 gece hastanede misafir edilir. Bu operasyon küçük kanuller yardımı ile yapıldığından iz kalmaz. Operasyondan sonra özel bir korse giyilir ve 10- 15 gün kullanılır. Bir hafta ağır iş yapılmasını önermemekteyim.

gonder-sor-randevu-al

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

 1. Liposuction ile nasıl sonuçlar alınabilir?
  Geniş ve basık bir kalça daha seksi, çıkık bir hale getirilebilir. Bacaktaki kalınlı ve düzensizlik giderilebilir. Karın bölgesi düzleştirilir. Bel oyuntusu oluşturulur. Sırttaki sutyenden taşan yağ dokuları alınabilir. Gıdı bölgesindeki yağlanma giderilir.
 2. Hangi yöntem daha iyidir?
  Bu yöntemlerin birbirine üstünlüğü yoktur. Hangi hastaya hangi işlemin yapılacağına hastanın yağ durumu, cilt durumu belirler.
 3. Bir hastadan kaç litre yağ alınabilir?
  Daha öncede dediğim gibi liposakşın kilo verme operasyonu değildir. Hastanın kilosuna göre 2-10 litre yağ alınabilir.
 4. Alınan bu yağlar geri gelir mi?
  Alınan yağlar geri gelmez. Yağ hücreleri alındıktan sonra diğer hücreler gibi çoğalamazlar.
 5. Bu yağlar alındıktan sonra başka yerimde düzensiz yağlanma olur mu?
  Öyle bir durum söz konusu değildir. Eğer bu işlemden sonra aşırı kilo alırsanız vücutta genel yağlanma olur. Bu bölgeler daha fazla yağ toplamaz.
 6. Bu operasyon sonrası ciltte dalgalanma olur mu?
  Bu işlem iyi ellerde yapıldığı takdirde bu sıkıntılar gözlenmez.
 7. Alınan bu yağlar vücudumun başka bir yerine verilebilir mi?
  Evet. Alınan bu yağ hücreleri vücudumuzda eksik olan her bölgeye verilebilir. Ben özellikle yüz bölgesinde elmacık kemikleri, dudak , burun ağız arasındaki derin çizgilere aynı operasyon sırasında uygulamaktayım.

Liposuction Fiyatları

 • Liposuction (yağ aldırma) fiyatları ameliyatın gerçekleştiği kliniğe ve tercih edilen doktora bağlı olarak değişiklik gösterir.
 • Başta operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olmak üzere, kişinin sigortasının olup olmamasına ve sigortasının bunu karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir.
 • Bir ameliyatta en önemli husus ameliyat sonucunun hastayı memnun etmesidir.

Vaser Liposuction

Vaser liposuction, operasyon sırasında ses dalgalarının yani ultrasonik dalgaların yardımıyla yağları ayrıştırmaya yarayan sistemin adıdır. Vücuttaki yağ dokusunun dağılımını dengeleyerek görünümün estetik açıdan düzeltilmesini sağlar. Vaser liposuction genellikle çok önemli gelişmeler sağlamasına rağmen, bir kilo verdirme tekniği ya da obezite için çözüm değildir. Operasyondan sonra hasta ortalama 3 veya 4 kilo verebilir. Vaser liposuction ile yüzeysel yağ ve yağ hücreleri alınır, sonuçlar kalıcıdır ve işlem yapılan bölge yeniden yağ hücresi üretmez.  Ameliyattan birkaç gün sonra hasta normal hayatına devam edebilir. Hastanın belli bir süre özel bir korse giymesi tavsiye edilmektedir. Operasyondan sonra genellikle 1-2 gün sonra yıkanabilir.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×