Çene ve Elmacık Kemiği Ameliyatı

/Çene ve Elmacık Kemiği Ameliyatı
Çene ve Elmacık Kemiği Ameliyatı2019-01-23T15:58:02+03:00

Çene ve elmacık kemiği ameliyatı; daha genç bir görünüm sağlamak, orantı sağlamak ve doğuştan gelen çene yapısı bozukluğunu tedavi etmek amaçlı yapılan operasyondur.

Estetik  cerrahi de yüzün değişik kısımlarından  ölçümler alınarak  ideal yüz ölçüleri hesaplanır. Bazı kişilerde belirli alanlarda eksikler, belirli alanlarda fazlalıklar saptanabilir.

Bu bölgeler genelde çene veya elmacık kemikleridir. Bu bölgelerde  eksiklik varsa protezler ile desteklenerek eksik tamamlanır. Fazlalık varsa törpülenerek eksiltilir.

Elmacık kemiği bölgeleri, ağız ve alın bölgelesinin arasında kalan orta yüz kısmında, burnun her iki tarafında yer alan, alt göz kapaklarının hemen altından başlayıp kulak kepçelerine kadar uzanan anatomik bölgelerdir. Estetik açıdan güzel kabul edilen yüz özelliklerinden bir diğeri de çene ucu ve iki elmacık kemiğinin en dış kısımlarını birleştiren hatların V şeklinde olmasıdır.

Çene Estetiği Ameliyat Süreci

  • Çene ve elmacık kemiği protezleri ağız içinden yerleştirilir. Genel anestezi altında yapılır. Yüzde herhangi bir iz kalmaz.
  • Ameliyatta kullanılan protezler hidroksiapatit, silikon, polietilen olabilir. Kullandığım protezler FDA onaylıdır. Vücuda herhangi bir zararı yoktur.
  • Çene estetiği operasyon yaklaşık 1 saat kadar sürer.
  • Hasta 6 saatlik takibin ardından eve yollanır. Hastanede kalmaya gerek yoktur.
  • İlk gün sıvı gıda ve tanesiz gıda alınması önerilir.
  • Çene estetiği ameliyatı sonrası işinize 3. Gün dönebilirsiniz.
gonder-sor-randevu-al

Çene Ameliyatı Sonrası

Çene ameliyatından sonra alt çene bölgelesinde hafif bir şişlik olacaktır. Bu şişlik ilk bir ay konulan protezi olduğundan yaklaşık %30 daha büyük gösterebilir. Bunun için gerçek sonucu görmeniz aylar alabilir.

İşlemin ilk günlerinde çene hareketlerinde hafif bir ağrı olabilir. Ama genellikle bir kaç gün içerisinde normal hayatınıza dönebilir, bir kaç hafta sonra spora başlayabilirsiniz.

Ağız içi dikişleriniz zamanla kendiliğinden eriyecektir. Sizde ameliyattan sonra ağzınızın içini çok temiz tutmanız ve bol bol gargara yapmanız olacak.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×