Kepçe Kulak Ameliyatı

/Kepçe Kulak Ameliyatı
Kepçe Kulak Ameliyatı2019-07-29T23:52:11+03:00

Kulak yüzün estetik unsurlarından biridir. Kulak operasyonunu çocuk okula başlamadan önce yapılması önerilir. Çocuklar birbirleri ile rahat dalga geçtikleri için bu durum çocuklarda psikolojik bir sıkıntılar yaratabilmektedir.

Bu sorunla başa çıkabilmek için kız çocukları saçını hiç toplayamaz, erkek çocuklarda kulağını kapatmak için saç uzatır. Bu durumu önlemek için kepçe kulak estetiği operasyonlarını gerçekleştirmekteyiz.

Kepçe kulak ameliyatı nedir?

Kulağın açılarının düzeltilmesi, kulağın başa doğru yaklaşması ve gerekiyorsa kulak boyutlarında bir miktar küçültme yapılması işlemidir. Bu durum özellikle kulak memesi büyüklüğünde söz konusudur.

Kepçe Kulak Ameliyatı videosunu izleyebilirsiniz

Kepçe kulak ameliyat süreci nasıldır?

Kepçe kulakta 2 problem vardır. Birincisi kulak üst kısmında kıvrım olmaması diğeri ise kulağın saçlı deriden uzakta açık olmasıdır. Kulak ile baş arasındaki açı 15-20 derece civarında olmalıdır. Doğal görünüm budur.

Ameliyat hangi anestezi ile yapılır?

Kulak estetiğini çocuklarda genel anestezi ile erişkin hastalarda ise lokal anestezi ile yapmaktayım. Ama hasta isteğine göre erişkin hastalarda genel anestezi de uygulanabilir.

Ameliyat ne kadar sürmektedir?

Kepçe kulak ameliyatını hem keserek hemde iple yani bu iki yöntemi kombine ederek kullanmaktayım. Daha sağlıklı ve kalıcı yöntemdir.

Operasyon yaklaşık yarım saat ile 45 dakika sürer.

Her iki kulağın arka kısmından girilir. Fazla kıkırdak varsa çıkarılarak kulak arkaya yaklaştırılır. Üst kısımda olmayan kıvrım oluşturulur.

Ağrı olur mu?

Operasyon sırasında lokal anestezi de uygulandığından operasyon sonrasında ağrı olmaz ve eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alımı yoktur.

Ameliyat sonrası 5 gün boyunca sabah ve akşam tenisçi bandajı kullanmanızı tavsiye etmekteyim.

5 günde yalnızca gece kullanmanız yeterlidir.

Günlük hayatıma ne zaman dönerim?

Genel anestezi opere olan hastalar 6 saat sonra lokal anestezi ile operasyonu yapılan hastalar operasyondan hemen sonra evine dönebilir.

İlk 1 ay darbe almamaya dikkat etmek gereklidir. Sonrasında alacağınız darbeler kulağı etkilemez.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak ameliyat fiyatları yapılacak müdahalenin durumuna, kişinin sigortası olup olmadığına, ameliyatın yapılacağı hastane ve hekimin tecrübesine göre değişmektedir.

2019 yılı kulak estetiği fiyatı için (0552) 215 5101  numaradan asistanlarıma ve bana ulaşabilirsiniz.

Yazar: Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu

Yazımıza oy verir misiniz?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 oy verildi. Ortalama: 5.00 Toplam oy: 5

Loading...

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz