Kepçe Kulak Ameliyatı

/Kepçe Kulak Ameliyatı
Kepçe Kulak Ameliyatı2019-01-23T11:46:25+03:00

Kepçe kulak ameliyatı; kulağın açılarının düzeltilmesi, kulağın başa doğru yaklaşması ve gerekiyorsa kulak boyutlarında bir miktar küçültme yapılması işlemidir. Bu durum özellikle kulak memesi büyüklüğünde söz konusudur.

Kulak yüzün estetik unsurlarından biridir. Kulak operasyonunu çocuk okula başlamadan önce yapılmalıdır. Çocuk yaş gurubu erişkinlere göre daha acımasızdır. Birbirleri ile rahat dalga geçerler. Bu durum çocuklarda psikolojik bir sıkıntı yaratabilir. Özellikle kız çocukları saçını hiç toplamaz , erkek çocuklarda kulağı kapatmak için saç uzatır. Bu durumu önlemek için kepçe kulak estetiği operasyonlarını gerçekleştirmekteyiz.

Kepçe kulak estetiği fiyatları yapılacak müdahalenin durumuna, kişinin sigortası olup olmadığına, hastane ve hekime göre değişmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Videosunu İzleyebilirsiniz. 

Kepçe Kulak Ameliyat Süreci

Kepçe kulakta 2 problem vardır. Birincisi kulak üst kısmında kıvrım olmaması diğeri ise kulağın saçlı deriden uzakta açık olmasıdır. Kulak ile baş arasındaki açı 15-20 derece civarında olmalıdır. Doğal görünüm budur.

Kulak estetiğini çocuklarda genel anestezi ile erişkin hastalarda ise lokal anestezi ile yapmaktayım. Ama hasta isteğine göre erişkin hastalarda genel anestezi de uygulanabilir.

Kepçe kulak ameliyatını hem keserek hemde iple yani bu iki yöntemi kombine ederek kullanmaktayım. Daha sağlıklı ve kalıcı yöntemdir. Operasyon yaklaşık yarım saat ile 45 dakika sürer. Her iki kulağın arka kısmından girilir. Fazla kıkırdak varsa çıkarılarak kulak arkaya yaklaştırılır. Üst kısımda olmayan kıvrım oluşturulur.

Operasyon sırasında lokal anestezi de uygulandığından operasyon sonrasında ağrı olmaz ve eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alımı yoktur. Ameliyat sonrası 5 gün boyunca sabah ve akşam tenisçi bandajı kullanmanızı tavsiye etmekteyim. 5 günde yalnızca gece kullanmanız yeterlidir.

Genel anestezi opere olan hastalar 6 saat sonra lokal anestezi ile operasyonu yapılan hastalar operasyondan hemen sonra evine dönebilir. İlk 1 ay darbe almamaya dikkat etmek gerekiyor. Sonrasında alacağınız darbeler kulağı etkilemez.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×