Göğüs Büyütme Yöntemleri

//Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme yöntemleri 3 farklı teknikte yapılır. Bunlar;

  • İmplant-protez-silikon ile göğüs büyütme yöntemi,
  • Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemi,
  • Dolgu maddeleri ile göğüs büyütme yöntemidir.

Silikon Göğüs Protezleri

Göğüsler, hemen hemen herkesin bildiği silikon protezler ile büyütülür. Silikonun vücut için sağlığa zararlı hiçbir etkisi yoktur. Silikon inert maddedir, yani vücuda yerleştirildikten sonra organizmayla kimyasal etkileşime girmez, molekül yapısı daima aynı olarak kalır. Silikonun kansere neden olmadığı bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır.

Silikon protezlerin içinde bulundurdukları maddeye göre 2 çeşidi vardır:
• Serum fizyolojik içeren silikon protezler: Dışı silikondan üretilmiş kapsülün içinde serum fizyolojik yani tuzlu su içerir. Vücudumuz için yabancı madde değildir. Kıvamı meme dokusunun kıvamı ile aynı olduğu için dışarıdan elle yoklandığında varlığı fazla hissedilmez.
• Silikon içeren protezler: Bu tür protezlerin içerdikleri silikonun kıvamına göre 2 çeşidi vardır:
1. Sıvı silikon içerenler: Sıvı silikon, yumuşak kıvamlı, akıcı özelliktedir. Sıvı silikonun yumuşaklığı göğsün yapısının yumuşaklığına yakın olduğundan, dışarıdan elle muayene edildiğinde, sıvı silikon içeren protezin varlığı fazla hissedilmez.
2. Kohezif silikon içerenler: Sıvı silikondan daha koyu kıvamlı, katıdır, dolayısıyla akıcı değildir. Sıvı silikona göre kıvamının daha koyu olması, biraz daha sert olmasından dolayı, göğüs dışarıdan elle yoklandığında, içerideki silikonun varlığı hissedilebilir. Diğer tip protezlere göre daha sert kıvamı vardır.

Yağ Enjeksiyonu  İle Göğüs Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemine vücudunda yağ dokusu fazlalığı olan hastalar en uygun adaylardır. Bedeninde yağ hücreleri alınacak verici bölgelerin çokluğu, uygulanacak olan işlemi kolaylaştırır aynı zamanda kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Dolayısıyla hastaya aynı zamanda liposuction da yapılmış olur. Yağ hücresi alınması, klasik liposuction yöntemine benzese de, düşük vakumla ve çok daha ince kanüller ile yapılması farklı bir yöntem gerektirir.

Yağlar normal liposuction tekniğinden farklı olacak şekilde daha yavaş elde edilir. Sonrasında elde edilen yağlar santirfuj edilerek işe yaramayan kısımları uzaklaştırılır. Kök hücreden zengin yağ dokusu transfere hazır hale getirilir ve meme dokusu altına transfer edilir.

Dolgu Maddeleri İle Göğüs Büyütme

Dolgu maddeleri enjekte ederek dolgunlaştırma işlemi, uzun yıllardan beri cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılmaktadır. Günümüzde, hazır hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri, göğüsleri dolgunlaştırmak için de kullanılmaktadır.

Silikonsuz, ameliyatsız, göğüsleri dolgunlaştırma yöntemi olduğu için, son yılların en çok araştırılan meme büyütme yöntemlerindendir.

Dolgu maddesi ile meme büyütme yönteminin, estetik cerrahlar tarafından hiçbir sakıncası tıbbi açıdan yoktur.
Kalıcılık süresi 1-2 yıldır. Göğüslere hacim kazandırmak için, hazır dolgu maddeleri enjekte edilir.
Uygulama süresi 40 dakika olup, yüz uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit içerikli hazır dolgular kullanılır.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

2018-10-30T17:05:22+00:00

Leave A Comment