Göğüs Büyütme Yöntemleri

/, Göğüs Estetiği/Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme yöntemleri 3 farklı teknikte yapılır. Bunlar;

  1. İmplant-protez-silikon ile göğüs büyütme yöntemi,
  2. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemi,
  3. Aquafilling (Dolgu maddeleri) ile göğüs büyütme yöntemidir.

İmplant Silikon Protez

Meme protezleri 2 tiptir ;

  • Yuvarlak (round) meme protezi
  • Anatomik (damla) meme protezi

Meme silikonlarında; Damla (Anatomik) ya da yuvarlak silikon kullanımı hastamızın yapısal özelliklerine göre değişir. Bunu belirlerken gerek meme dokusu, gerek memede sarkıklık durumu, kas durumu, göğüs kafesinin durumu, kaburga durumu boy ve kilo gibi birçok faktör vardır. Bunlar değerlendirilip ona göre karar verilmektedir.

Silikonlar Nerelerden Yerleştirilebilir?

Koltuk altı, meme alt çizgisi ve meme başından yerleştirilebilir. Hastanın ve memenin durumuna göre yerleştirilme bölgesi belirlenir.

Memeye protez yerleştirilirken hangi bölgeden, hangi protezin konacağı belirlenirken değişik faktörler vardır. Bunlar meme cildinin kalitesi, memenin hacmi, memenin sarkıklığı, kas yapısı ve birçok faktörler değerlendirilerek belirlenir.

Meme silikonu nedir, silikon nereden yerleştirilir, kaç çeşit silikon vardır, uygun protez nasıl olmalıdır, protezin boyutu neye göre belirlenir vs. sorularının hepsi ve daha fazlası için hemen >> https://www.bulenttekerekoglu.com.tr/meme-buyutme/

Memeye Yağ Enjeksiyonu

Memeye yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemine vücudunda yağ dokusu fazlalığı olan hastalar en uygun adaylardır. Bedeninde yağ hücreleri alınacak verici bölgelerin çokluğu, uygulanacak olan işlemi kolaylaştırır aynı zamanda kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Dolayısıyla hastaya aynı zamanda liposuction da yapılmış olur. Yağ hücresi alınması, klasik liposuction yöntemine benzese de, düşük vakumla ve çok daha ince kanüller ile yapılması farklı bir yöntem gerektirir.

Yağlar normal liposuction tekniğinden farklı olacak şekilde daha yavaş elde edilir. Sonrasında elde edilen yağlar santrifüj edilerek işe yaramayan kısımları uzaklaştırılır. Kök hücreden zengin yağ dokusu transfere hazır hale getirilir ve meme dokusu altına transfer edilir.

Aquafilling (Dolgu Maddeleri)

Aquafilling yeni nesil vücut dolgusudur. Yüz dolgularından en büyük farkı çok daha uzun süre vücutta kalabilmesi ve uygulandığı andaki formunu korumasıdır. Aquafilling lokal anestezi ve sedasyon yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. İnce kanüller ile yapıldığı için dikiş gerektirmez. Cerrahi işlemler yaptırmak istemeyen kişiler için aquafilling uygulaması iyi bir seçenek olacaktır. Uygulama sonrası hastanede kalmanıza gerek yoktur. İşlemden sonra hasta normal yaşantısına devam edebilir.

Dolgu maddeleri enjekte ederek dolgunlaştırma işlemi, uzun yıllardan beri cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılmaktadır. Günümüzde, hazır hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri, göğüsleri dolgunlaştırmak için de kullanılmaktadır.

Silikonsuz, ameliyatsız, göğüsleri dolgunlaştırma yöntemi olduğu için, son yılların en çok araştırılan meme büyütme yöntemlerindendir. Dolgu maddesi ile meme büyütme yönteminin, estetik cerrahlar tarafından hiçbir sakıncası tıbbi açıdan yoktur. Kalıcılık süresi 1-2 yıldır. Göğüslere hacim kazandırmak için, hazır dolgu maddeleri enjekte edilir. Uygulama süresi 40 dakika olup, yüz uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit içerikli hazır dolgular kullanılır.

meme-estetigi-gorsel
meme-estetigi-memnuniyet-yorumu

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

2019-08-19T16:44:58+03:00

Leave A Comment