Kaş Kaldırma

/Kaş Kaldırma
Kaş Kaldırma2019-01-21T16:53:26+03:00

Kaş kaldırma; genç bir görünüm kazandırmak için kaşlarınızı kaldırmak, gözlerinize daha anlamlı ve çekici bir bakış kazandırmak veya sadece düşük sarkmış kaş görüntüsünü düzeltmek amacı ile yapılan işlemlerdir. Yüzümüzdeki her nokta ahenk içinde olmalıdır. Yüzümüzdeki yapılar arasında oranlar vardır. Kaşımızda bu oranı sağlayan yapılardan biridir.

Kaş kaldırmayı kaş ile saç çizgisi arasındaki mesafeyi dengeleme amacı ile yapıyoruz. Şekli bozulmuş aşağı doğru sarkmış kaşları yukarıya alıp eski anatomik yerine taşımak amacı ile operasyon gerçekleştirilir.

Alerjik bünyesi olan, hamile olan, bebek emziren, kişilere kaş kaldırma ameliyatı yapılması sakıncalıdır.

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları uygulanacak tekniğe, alınacak anesteziye ve kaç biçimine göre farklılık göstermektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Süreci

Kaş kaldırma bir kaç şekilde yapılabilir. İple asma ile, endoskopik olarak alın germe ile birlikte, üst göz kapağı operasyon yerinden girilerek veya saçlı deriden doku eksizyonu ile yapılabilir. Bu hastanın kaş durumuna göre değişir. Kaş kaldırma operasyonu genel olarak lokal anestezi ile yapılır. İşlem sırasında hasta ağrı duymaz. Operasyon yaklaşık 30 dakika sürer.

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci

 1. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası hasta, aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir.
 2. 2-3 gün morluk ve şişlik görülebilir.
 3. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde kanama ihtimali neredeyse yoktur.
 4. Hasta operasyon sonrası evine yollanır. Hastanede kalmanıza gerek yoktur.
 5. Doktor onayı ile taburcu olduktan 2 gün sonra banyo yapabilir ve 3 gün sonra işinize dönebilirsiniz.
gonder-sor-randevu-al

Kaş Kaldırma Ameliyatı’nda Sıkça Sorulan Sorular

 1. İdeal Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?
  İdeal kaş şekli  kişi, zaman, kültür ve cinsiyete göre farklılıklar gösterebilir. Her kişi için hastalarımla fotoğraf üzerinden ve ayna karşısında konuşarak kişinin yüzüne uygun olan ideal kaş şeklini belirlemekteyim.
 2. Arkadaşlarım ve etrafımdakiler bana çok yorgun gözüküyorsun diyorlar ve bu beni üzüyor. Ne yapabilirim?
  Kaş düşüklüğü hastada yorgun üzgün bir ifadeye yol açar. Yapılacak kaş kaldırma operasyonu ile daha doğal , daha estetik bir kaş şekli verilir. Bakışınız daha genç, daha aydınlık ve daha dinç görünür.

İple Kaş Kaldırma

İple kaş kaldırma saçlı deriden açılan küçük bir kesik ile kaşa kadar inen bir dikiş sayesinde kaşın yukarı doğru çekilmesi işlemidir. Kolay, pratik ve risksiz bir yöntemdir. Lokal anestezi ile yapılabilen bir uygulamadır. İple kaş asma uygulaması sonrasında iz kalmadığı için pansumana da gerek duyulmaz. İple kaş kaldırma sonrası zamanla bireyin yaşına bağlı olarak yükseltilen kaşlar kısa süre sonra eski haline gelebilir ve bu durumda uygulama yenilenmek zorunda kalınabilir.

iple-kas-kaldirma

Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik kaş kaldırma yöntemi deri altından yapılmaktadır. Kaş derisi altına teleskop yardımı ile kapalı bir işlem yapılır. Saçlı derinin içinde oluşturulan küçük kesiden teleskobun ucu uzatılır. Burada mimik kırışıklıklarına müdahale edilir ve kişinin düşük kaşlı gözükmesine neden olan kaslar düzeltilir. Kişi istediği ve kendisine uygun olan kaş görüntüsüne sahip olur. Endoskopik kaş kaldırma yöntemi çok yapılan bir işlemdir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile başka estetik ameliyatların birlikte yapılmasında sıkıntı yoktur.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×