Yağ Enjeksiyonu

/Yağ Enjeksiyonu
Yağ Enjeksiyonu2019-01-23T16:20:00+03:00

Yağ enjeksiyonu; vücudun karın veya basen gibi bir bölgesinden 2 mm kalınlıkta özel kanüller ile alınan yağ hücrelerinin yine özel enjektörler veya kanüller ile aynı kişinin başka bir bölgesinde, deri altına verilmesi işlemidir.

Yüzümüzde doğuştan veya zaman içinde yer çekimine bağlı sarkmalara bağlı  hacim eksikliği olabilir. Bu sebeple en fazla yüze yağ enjeksiyonu uygulanır. Ancak vücudun hangi bölgesinde eksik varsa o bölgelere de kullanılabilir.

Yüzümüzdeki yaşlanmamızın sebebi yağ dokularının sarkması ve aynı zamanda yağ miktarının da azalmasıdır. Yağ takviyesi ile bu azalan yağ yerine konur. Yüzün dolgun ve daha genç görünmesini sağlar.

Yağ Enjeksiyonu Videosunu İzleyebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Uygulama Süreci

  • En fazla yüz, alt ve üst dudak, alt çeneyi büyütmek, alın bölgesi, elmacık kemiği üzerindeki eksikliğe, el, burun kenarından dudak köşesine doğru uzanan kıvrıma, herhangi bir yara izi, liposuction sonrası ve vücutta cilt bozukluklarını düzeltmek için uygulanabilir.
  • Yüzünüze yapılacak yağ genellikle karın bölgesinden alınmaktadır. Ancak uygun olan herhangi bir vücut bölgesinden de alınabilir.
  • Yağ enjeksiyonu her türlü estetik operasyon ile kombine edilebilir. Özelikle burun operasyonlarında estetik oranı sağlamak için sıklıkla kullanılır.
  • Anestezi türü uygulanacak bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Yağ enjeksiyonu yapılacak alan büyük değilse lokal anestezi ile yapılabilir.
  • Uygulanacak alana göre süre 30 dk – 1 saat arasındadır.
  • İşlemden sonra 3-4 gün yapılan bölgelerde morluk ve şişlik olabilir.

Yağ enjeksiyonunun etkisi 2-5 yıl kadar sürer. İhtiyaç hissedilirse tekrarlanabilir.

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×