Yağ Enjeksiyonu | Yağ Dolgusu ve Fiyatları

//Yağ Enjeksiyonu | Yağ Dolgusu ve Fiyatları
  • yağ enjeksiyonu

Yüzümüzde doğuştan veya zaman içinde yer çekimine bağlı sarkmalara bağlı  hacim eksikliği olabilir. Yağ enjeksiyonu nu en fazla yüz bölgesinde kullanmaktayım. Ancak vücudun hangi bölgesinde eksik varsa o bölgelere de kullanılabilir.

Yüzümüzdeki yaşlanmamızın sebebi yağ dokularının sarkması ve aynı zamanda yağ miktarının da azalmasıdır. Yağ takviyesi ile bu azalan yağ yerine konur. Yüzün dolgun ve daha genç görünmesini sağlar.

Yağ Enjeksiyonu Uygulama Süreci

Yüzünüze yapılacak yağı genellikle karın bölgesinden almaktayız. Ancak uygun olan herhangi bir vücut bölgesinden de alınabilir.
Alınan yağ alt ve üst dudak, burun kenarından dudak köşesine doğru uzanan kıvrıma, elmacık kemiği üzerindeki eksikliğe, alın çizgileri gibi eksik olan her alana yapılabilir.
Yağ enjeksiyonu her türlü estetik operasyon ile kombine edilebilir. Özelikle burun operasyonlarında estetik oranı sağlamak için sıklıkla kullanmaktayım.
Uygulanacak bölgenin genişliğine göre değişmekte. Yağ enjeksiyonu yapılacak alan büyük değilse lokal anestezi ile yapılabilir. Uygulanacak alana göre süre 30dk – 1 saat arasındadır.
İşlemden sonra 3-4 gün yapılan bölgelerde morluk ve şişlik olabilir.
Yağ enjeksiyonunun etkisi 2-5 yıl kadar sürer. İhtiyaç hissedilirse tekrarlanabilir.
Kök hücre tedavileri son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Yağ dokusu da bu kök hücreleri en fazla içeren dokudur. Yağ enjeksiyonu uygulanan hastalarda uygulama alanlarında canlanma parlaklık ve gençleşme de sağlanmış olur.
By | 2018-05-21T13:34:42+00:00 March 23rd, 2015|0 Comments

Lütfen düşüncelerinizi yazınız..

Google+