Yağ Enjeksiyonu

//Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu; vücudun karın veya basen gibi bir bölgesinden 2 mm kalınlıkta özel kanüller ile alınan yağ hücrelerinin yine özel enjektörler veya kanüller ile aynı kişinin başka bir bölgesinde, deri altına verilmesi işlemidir.

Yüzümüzde doğuştan veya zaman içinde yer çekimine bağlı sarkmalara bağlı  hacim eksikliği olabilir. Bu sebeple en fazla yüze yağ enjeksiyonu uygulanır. Ancak vücudun hangi bölgesinde eksik varsa o bölgelere de kullanılabilir.

Yüzümüzdeki yaşlanmamızın sebebi yağ dokularının sarkması ve aynı zamanda yağ miktarının da azalmasıdır. Yağ takviyesi ile bu azalan yağ yerine konur. Yüzün dolgun ve daha genç görünmesini sağlar.

Yağ Enjeksiyonu Videosunu İzleyebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Uygulama Süreci

 • Yağ enjeksiyonunda yağı nereden alıyorsunuz?
  Yüzünüze yapılacak yağı genellikle karın bölgesinden almaktayız. Ancak uygun olan herhangi bir vücut bölgesinden de alınabilir.
 • Alınan yağları yüzümün nerelerine yapabilirsiniz?
  Alınan yağ alt ve üst dudak, burun kenarından dudak köşesine doğru uzanan kıvrıma, elmacık kemiği üzerindeki eksikliğe, alın çizgileri gibi eksik olan her alana yapılabilir.
 • Yağ enjeksiyonunu başka operasyon ile birlikte yapabilir misiniz?
  Yağ enjeksiyonu her türlü estetik operasyon ile kombine edilebilir. Özelikle burun operasyonlarında estetik oranı sağlamak için sıklıkla kullanmaktayım.
 • Ameliyatta uyumam gerekiyor mu? Yoksa lokal anestezi ile mi ?
  Uygulanacak bölgenin genişliğine göre değişmekte. Yağ enjeksiyonu yapılacak alan büyük değilse lokal anestezi ile yapılabilir. Uygulanacak alana göre süre 30dk – 1 saat arasındadır.
 • İşlemden sonra morluk olur mu?
  İşlemden sonra 3-4 gün yapılan bölgelerde morluk ve şişlik olabilir.
 • Yağ enjeksiyonunu tekrarlamam gerekir mi? Etkisi ne kadar sürer?
  Yağ enjeksiyonunun etkisi 2-5 yıl kadar sürer. İhtiyaç hissedilirse tekrarlanabilir.

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

2018-10-22T14:09:58+00:00

Leave A Comment