Meme (Göğüs) Büyütme

/Meme (Göğüs) Büyütme
Meme (Göğüs) Büyütme2019-04-17T16:49:22+03:00

Yazımıza oy verir misiniz?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 39 oy verildi. Ortalama: 3.74 Toplam oy: 5

Loading...

Meme (Göğüs) büyütme; genetik veya sonradan oluşan nedenlerle görünümünden veya boyutlarından memnun olunmayan göğüslerin cerrahi yöntemle silikon adı verilen protezler kullanılarak ebatlarının istenilen boyutlara getirilmesi için yapılan estetik bir operasyondur.

Hastalarımda kişinin istediği boyut bizim için en önemli kavramdır. Ancak hastalarımın istediği meme büyüklüğünü sağlarken kişinin göğüs kafesi yapısına, boyuna ve kilosuna uygun bir şekilde planlamasını yapıyorum. Doğal yada doğalın bir tık üstü denilen tabirle sizlere en uygun göğüs büyüklüğünü belirlemekteyim. Bu göğüs ölçüsüne en uygun meme protezi ameliyatını hastamıza uyguluyoruz.

Göğüs büyütme olarakta adlandırılan meme büyütme ameliyatı yaptırmayı planlayan hastalarımın çekindiği nokta operasyon sonrası iz kalmasıdır. Uyguladığımız gelişmiş yöntemler ve kullandığımız malzemeler ile yapılan meme büyütme ameliyatında oluşabilecek izler en aza inmektedir.

Anne sütünü engellemediği tespit edildiği için protezli (silikon) kadınlarda normal bir hamilelik ve emzirme dönemi geçirilmektedir. Hamilelik nedeniyle meme silikonunun çıkarılmasına veya çocuk sahibi olmak için ameliyatı ertelemeye gerek yoktur.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’nun Meme Büyütme Ameliyatı Videosunu İzleyebilirsiniz. 😊

Göğüs Büyütme Operasyonuna Nasıl Karar Verilir?

Bir bayanın dişilik sembolü göğüsleridir. Göğüsler bayan için en önemli organdır. Bu nedenle göğüste yaşanan problemler ve özellikle küçüklük öz güven eksikliği yaratır. Bu da aslında hastada sosyal problemlere yol açabilir. Hastaya yapılacak operasyon ile öz güven geri gelir ve daha sosyal bir insana dönüşür. Bu sebeple 18 yaşını doldurmuş tüm bayanlar bu operasyonu yaptırabilirler.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 1. Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen bayanlarda özellikle kalça ve göğüs oranını düzeltmek için göğüs büyütme ameliyatı yapılır.
 2. Doğum sonrası göğüs hacmindeki kaybı düzeltmek için göğüslerde sarkma Bu durumda göğüs kaldırma ve toplama ameliyatı yapılır.
 3. Meme büyüklüğünde simetrinin sağlanması için meme büyütme ameliyatı yapılır.
 4. Tıbbi ya da kozmetik sebeplerle yerleştirilen meme protezlerinin eskimesi veya özelliğini kaybetmesi durumunda göğüs büyütme estetiği yapılır
form banner

Göğüs Büyütmede Altın Oran

Aslında vücudumuzda her bölgede bir altın oran vardır. Göğüste oran ve bazı açılar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi göğüste ilk planda dikkat çeken alan dekolte kısmıdır. Bayanlar dekolte kısmını elbise ve bikini seçiminde çok dikkate alırlar. Hatta bunu sağlamak için desteği çok yüksek olan sütyenler kullanırlar. Bu tür hastalarımızda dekolte kısmını meme büyütme  ile sağlıyoruz.

V Noktası Yöntemi

Meme büyütmede benim uyguladığım ve bulduğum yöntem V Point tekniği göğüs büyütme operasyonunda en ideal görüntüyü oluşturur. Bu teknik ile o hastanın meme dokusu, kas dokusu, göğüs kafesine en uygun tedavi uygulanır ve o kişiye özgü V noktası oluşturulur.

Meme büyütmede V noktasını yöntemi oluşturmak için her hasta için ayrı bir uygulama ve planlama yapıyorum. Burada amaç göğüsü mümkün olduğu kadar orta kısımda toplayıp yanlara kaymasını engellemektir. Özellikle 1    2  ve  3. Noktaları iyi belirleyerek planlama yapıyorum.

Meme Büyütme Ameliyatı Süreci

Göğüsün boyutu hastanın isteğine göre belirlenir. Tabi ki o kişinin boyu, kilo ve göğüs kafesinin çapına göre de konulacak protez belirlenir. Hastanın göğüslerindeki sarkıklık oranına dikkat edilir. Göğüs büyültme ameliyatı aynı zamanda hastanın göğüslerinin dikleşmesini de sağlamaktadır.

Memenin sarkıklığı arttıkça konulacak protezin büyüklüğü de artmak durumundadır. Diğer taraftan özellikle doku gevşekliği bulunan hastalarda aşırı büyük protez kullanılırsa belli bir süreden sonra protezin göğüslerinde oluşturacağı ağırlık nedeniyle sarkma yaşanması kaçınılmazdır. İşte bu durumlar nedeniyle ameliyat sırasında büyüklük mutlaka doktorunuz tarafından belirlenmelidir.

Doktorunuz ameliyat olduğunuza değecek büyüklükte ve vücudunuzun genel hatlarıyla da uyum sağlayacak en uygun protezi seçmenizi sağlayacaktır. Göğüslerde büyüklük açısından simetriye de çok dikkat edilir.

Hastanın meme büyüklüğü belirlenip sağlık durumu değerlendirildikten sonra operasyon günü oluşturulur. Ameliyat öncesinde hastamızın kafasında soru işaretleri var ise cevaplandırılıp, son planlamalar yapılıp, öncesi fotoğraf çekimi de yapıldıktan sonra ameliyat için uygun hale gelir.

Göğüs silikonunun kas altı veya kas üstü olması hastanın meme dokusu ve memenin durumuna göre belirlenir. Kas altı daha sağlıklı veya kas üstü daha iyi demek yanlış olur. Bu bölgelerin birbirine üstünlüğü yoktur. Hastaya kullanılacak protezin boyutunu belirlerken etkili olan şeyler; Hastanın isteği, Göğüs kafesi yapısı, Kas durumu, meme dokusunun  durumu, meme sarkıklığı, deri kalınlığı ve ölçümdür. Göğüs büyütme ameliyatı 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Sabah ameliyat olup akşam çıkabilirsiniz. Ameliyat, isteyen her hastaya uygulanabilir.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’nun Meme Büyütme Ameliyatı Süreci Hakkındaki Videosunu İzleyebilirsiniz. 😊

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra özel bir sütyen giydirmekteyiz. Bunu 15 gün kullanıyorsunuz. 15 gün sonra sporcu sutyenine geçiyorsunuz. 15 gün de bunu kullanıp normal sutyene geçiyorsunuz. Meme ameliyatı sonrası 10 gün ağır spor önermiyorum. Sonrasında tamamen günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Yapılan işleme bağlı ya meme başında, ya koltuk altında, ya da meme altında iz kalır. Meme altı kıvrım çizgisinden kesi yapıldığın için bu bölgede saklı kalır.

Hastalar iyileşme sürecinde hissizlik hissedebilirler, fakat bu durum sinir dokularının iyileşme sürecinde hastaların his kaybı olarak tabir ettiği ama aslında uyuşukluk olan durumdur. Normal şartlarda his kaybı olmaz. 3 gün sona işinize dönebilirsiniz. Ameliyat sırasında kaburgalar arasındaki sinirler uyuşturularak ağrı önlenir. İlk 2 gün bir gerginlik hissi olur.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra iyileşmeyi hızlandıracak 5 Altın Kural

Operasyon sırasında ve hastane sürecinde uyguladığımız bazı özel teknikler ile hasta konforunu artırıyoruz. Ancak hastamızın yapacağı ve iyileşmeyi hızlandıracak 5 altın kural;

 • Hastamızın kendisine söylenenlere dikkatle uyuyor olması 😊
 • Önermediğimiz bazı hareketlerin yapılmaması 😐
 • Verilen ilaçların düzenli kullanılması 💊
 • Kendisine verilen özel medikal korsenin verilen süreç boyunca kullanımı ⏰
 • Her hastanın iyileşme süreci farklı olduğu için bizim belirlediğimiz sürede gereken masaj uygulamasının düzenli olarak anlatıldığı şekilde yapılıyor olması 😉
form banner

Meme Büyütme’de Sıkça Sorulan Sorular

 1. Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılmaz?
  Hasta emziriyorsa, Gebe ise, Aktif bir hastalığı var ise meme büyütme yapılmaz.
 2. Meme Protezi Olan Göğüsler Hamilelikten Nasıl Etkilenir?
  Kişinin meme dokusu hamilelik sonrası nasıl tepki verecek ise meme protez operasyonu sonrası da aynı şekilde değişiklik olur.
 3. Göğüs Büyütme Sonrası Bebek Emzirebilir miyim?
  Sadece meme büyütme operasyonlarında meme dokusuna herhangi bir işlem yapılmaz. Süt kanalları ve süt bezlerine dokunulmadığı için emzirememe gibi bir sorunu olmaz.
 4. Silikon Taktırdığım Belli Olur mu?
  Doğallık sınırında bir estetik görüntü elde edildiği taktirde hastanın dış görünüşünde protez olduğu anlaşılmaz. Aynı zamanda fiziksel temasta ise hasta iyileşme sürecini tamamladıktan sonra protez bildiğimiz meme dokusu kıvamını alacağı için dokunulduğunda protez olduğu anlaşılmaz.
 5. Silikon Meme Ucundan Çıkar mı?
  Protezler etrafı kaplı olduğundan dolayı meme ucundan çıkmaz.
 6. Meme Silikonuna Karşı Alerji Olur mu?
  Protezlerde hastada alerjik reaksiyon oluşturacak herhangi bir madde yoktur. Nasıl bir diz protezi, kalbe takılan stent gibi anti alerjiktir
 7. Meme Silikonu Patlar Mı?
  Protezler uzun süreli kullanım için uygundur. Fakat göğüse direkt olarak delici bir alet saplanır ise protez delindiği için ancak o zaman zarar görür. Ama çarpma, sıkma ve ağırlık görmesi ile zarar görmez.
 8. Sıkılırsam Silikonu Çıkarttırabilir miyim?
  Evet silikonlar çıkarttırılabilir; fakat sonrasında protez çıkarımına bağlı olarak geriye esnemiş deri yapısı kalır.
 9. Göğüs Büyütmede Orantılı Vücut Hatları Nasıl Olmalıdır?
  Göğüs büyütme ameliyatında orantılı vücut hatlarının sağlanması için kalça, göğüs, boy ve kilo  birlikte değerlendirilir. Aynı zamanda iki göğüsün birbiri ile orantısı ve yanlara taşmaması da bu durumda oldukça önemlidir. Yani vücudun her noktasını meme büyütme operasyonunda değerlendirmek gerekir.
 10. Meme Büyütme ile Başka Ameliyatlar Kombine Edilebilir Mi?
  Elbette hastanın sağlık durumu kombin ameliyatı kaldırabilecek durumda ise farklı ameliyatlar ile birlikte uygulanabilir.
 11. Meme Büyütme Zamanlaması Nasıl Olmalıdır?
  Meme büyütme ameliyatı her zaman yapılabilecek bir ameliyattır ve her hangi bir mevsimsel ve zaman kısıtlaması yoktur. Sadece hasta emzirme sürecinde ise göğüs büyütme ameliyatı ancak bu süreç bittikten 6 ay sonra yapılabilir. Yani hastanın kendi uygun zamanını ayarlaması yeterli olmaktadır.

Hastalarımızın Instagram Sayfalarındaki Paylaşımları

Meme Estetiği Hasta Görseli
Hasta Görseli Meme Estetiği
Meme Büyütme Hasta Görseli
Hasta Görseli Meme
Göğüs Büyütme Hasta Görseli
Hasta Görüşleri Göğüs

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×