Jinekomasti

/Jinekomasti
Jinekomasti2019-01-17T15:57:12+03:00

Jinekomasti; erkeklerde meme bezlerinde oluşan gelişme ve büyüme olarak bilinmektedir. Normal bir değişim olarak görülen bu durum ergenlik dönemi, çocukluk dönemi ve 60 yaş üstü kişilerde görülebilen bir sorundur. Erkeklerde meme büyümesi aslında sık gözlenmektedir. Özellikle 16-18 yaşlarında bu meme büyüklüğünün gerilemesi gerekir. Ancak bazen erişkinlik döneminden sonra gerilemeyerek kalıcı olabilmektedir. Erkeklerde kadınsı bir meme görünümü oluşur.

Hasta yazın denizde ya da tişört giydiğinde rahatsız olabilmektedir. Bu durum hastanın sosyal ilişkisini ve hayat başarısını etkilemektedir. Bu problemin çözülmesi gerekir.

Jinekomasti ameliyatı sonrası korse kullanımı ile meme dokusunun yerini sağlamlaştırmanız önerilmektedir. Baskılayıcı özellikteki korseyi ameliyat sonrasında 4 hafta kadar takmanız tavsiye edilir.

Jinekomasti ameliyatı fiyatları jinekomastinin derecesine, hastanın meme dokusu büyüklüğüne, kilosuna, anestezi türüne, ve sigortalı olup olmama gibi durumlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’nun jinekomasti nedir videosunu izleyebilirsiniz.

Jinekomastinin Dereceleri Nedir?

Jinekomasti ameliyat öncesi kişideki duruma bağlı olarak 3 derece de incelenir.

  1. Birinci derece de deri sarkıklığı olmadan yalnızca meme ve yağ doku fazlalığı vardır.
  2. İkinci derece de az bir deri sarkması ile birlikte meme ve yağ doku fazlalığı vardır.
  3. Üçüncü derece de fazla bir deri sarkması ile meme ve yağ doku fazlalığı vardır.
gonder-sor-randevu-al

Jinekomasti Ameliyatı Süreci

Jinekomasti ameliyatı öncesi fiziki muayene ve mevcut göğüs dokusunun incelemesi yapılır. Memede gelişen dokunun büyüklüğü ve meme dokusu dikkatli bir şekilde incelenir. Herhangi bir göğüs başı akıntısı veya başka bulguların olup olmadığı gözlemlenir. Hastanın gerçekten jinekomasti sorunu olup olmadığına bakılır. Bazı durumlarda doku değerlendirilmesi için test istenebilir. Büyüklüğü ve var olan yağın bir yapıda olup olmadığına bakılır. Kronik karaciğer hastalığı, tiroid hastalığı veya böbrek hastalığının herhangi birisinin varlığı araştırılır. Hastada sıkıntı yok ise tedavi ameliyattır.

Jinekomasti ameliyatı hastanın durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılır. Operasyon 45 dakika ile 1 saat kadar sürer. Hastane de kalmaya gerek yoktur. Ameliyat sonrası ilk 2-3 saatte ağrınız olabilir. Bu ağrıyı güçlü ağrı kesici ile kesilebilir.

Jinekomasti operasyonu sonrasında baskılı sıkı bir pansuman yapılır ve korse takılır. Bu baskılı pansuman 2 gün sonra çıkarılır. Ameliyat sonrası yaklaşık 4 hafta korse takılmalıdır. 3 ay sonra dışarıdan görülmeyen ama elle hissedilen sertlikler düzelir ve 6 ay sonra da en iyi hale gelir. Jinekomasti operasyonundan 7 gün sonra ince dikişler alınır. Hasta hemen normal hayatına, 2 gün sonrada iş hayatına dönebilir.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×