Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları 2018

/, Yüz Ameliyatları/Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları 2018
 • burun estetiği

Estetik cerrahi operasyonlarında simetri, oran ve denge önemli bir unsurdur. Ameliyat öncesinde ve ameliyat sırasında yüzdeki bazı noktalardan özel ölçümler yaparak o kişinin altın oranını bulmak benim için en önemli kısımdır.

Planladığım burun estetiğinde ; burun genişliği ile ağız genişliği arasındaki oran, burnun uzunluğu ile projeksiyonu arasındaki oran, yüzünün oturduğu dikdörtgenin kenarlarının birbirine oranı altın oran değerlerinde olmalıdır. Bu uygulamam ile, burnun, yüze ve başa göre uyumu, dengesi ve estetik görsel görüntüye en yüksek seviyede ulaşmasını sağlamaktayım.

Yer yüzünde milyarlarca farklı yüz vardır ve her kişinin farklı bir burnu vardır. Ayrıca yaptığım burun estetiklerin de önemli olan sabit burunlar yapmak değil, o kişiye ve o yüze uygun, yüzü daha da güzelleştirecek bir burun operasyonu gerçekleştirmektir.

Burun estetiği genellikle genel anestezi altında 1-4 saat içinde yapılır. Burun deliklerinden yapılan kesilerle, burun içindeki, burun ucu ve burun sırtındaki şekil bozuklukları rahatça düzeltilir. Ameliyat sonrası şişlik, morarma olmasını önleyecek yeni teknikler de kullanılmaktadır. Burundaki kemik ve kıkırdak dokulara fazla hasar verilmeden değişiklikler yapılmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyat Süreci

Operasyon öncesinde ve operasyon sırasında hastanın endoskopik muayenesi yapılır. Burun içi eğrilik ve burun etinde şişme varsa operasyon sırasında bu problemler de çözebiliriz.
Burun cerrahisinde genelde 2 tip yaklaşım vardır. Kapalı teknik ve açık teknik. Ben genelde açık tekniği tercih etmekteyim. Çünkü bu teknik ile operasyon sırasında buruna daha çok hakim olunmakta. Uygun vakalarda kapalı tekniği de kullanmaktayım.
Evet bundan 10 yıl önce burun ucu düşmeleri sık gözlenmekte idi. Ancak gelişen değişik teknikler ile artık neredeyse burun ucu düşmelerini hiç görmemekteyiz.
Ameliyatı genel anestezi altında ameliyathane şartlarında yapmaktayım. Genel anesteziden çekinmenize gerek yoktur. Gerek anestezi cihazları gerek kullanılan ilaçların gelişmesi nedeni ile tedirgin olmanıza gerek yoktur.
Ameliyatlarım ortalama 1-1.5 saat sürmektedir. Eğer daha önce başka bir yerde operasyon geçirmiş ise 2. veya 3. Operasyon ise bu süre 2 saate uzayabilmektedir.
Sabah operasyonu olup akşam eve çıkabilirsiniz. Yada 1 gün hastanede kalabilirsiniz.
Eğer hastada nefes alma problemi yoksa ve yalnızca estetik burun operasyonu yapıyorsam tampon kullanmamaktayım. Ancak nefes almaya da müdahale edeceksem tampon kullanmaktayım. Tamponlar ya kendiliğinden burun içinde eriyen tampon veya silikon içinde deliği olan, hastanın nefes alabildiği tamponlardır. Tampon çekme eskiden hastaların korkulu rüyası idi. Hatta hasta ‘Hocam ameliyatta bu kadar ağrım olmadı’ derdi. Ancak son gelişmeler ile bu problem ortadan kalkmış ve anlattığım bu yeni tamponlar gelişmiştir. Hastalarımız artık ‘Ne yani çıktı mı tampon şimdi ’ demektedir.
Tamponları 2-3 gün sonra almaktayım.
Burun alçısı kullanmamaktayım. Ameliyat sonrası kemik müdahalesi yaparsam 7 gün plastik burun ateli koymaktayım.
Bu operasyon sırasında iz kalmamaktadır. Aslında burnun hemen alt kısmından kesi yapılmaktadır. Ancak 6 ay içinde iz kaybolmaktadır. Hatta biz bile nerden kesmiştik acaba diye bakmaktayız.
Eğer kemik müdahale olursa 5 ile 10 gün arasında hastanın deri yapısına göre, göz etrafında morluk olmaktadır. En geç 10 gün içinde hafif ödem dışında bir sıkıntı kalmaz.
Hastaların en çok korktuğu şeylerden olan ağrı ameliyat sırasındaki özel teknikler ve ameliyat sonrası bakım ile yok denecek kadar az olmaktadır.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

 1. Operasyon öncesi ne yapılmalıdır?
  Gece 12’den sonra yemek yenmemelidir. Ayrıca burun ameliyatı sonrası bir süre duş almakta zorlanabileceğiniz için duş almanız önerilmektedir. Özellikle burun ameliyatı için yapmanız gereken bir şey yoktur.
 2. Sinüzit burun estetiğinde problem yaratır mı?
  Sinüzit çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu yüzden tedavisi ihmal edilmemelidir.
 3. Narkozsuz burun estetiği yapılır mı?
  Burnun dik durmasını sağlayan kıkırdak kemik yapıya, burun sırtına ve burun kanatlarına daha sağlıklı müdahale etmek için açık burun ameliyatı iyi olacaktır.
 4. İşime ne zaman dönerim?
  Benim tavsiyem hastalarımın kendine 7-10 gün ayırması. Ancak 2. gün hastalarım çıkıp gezebilmektedir. Bir daha burun operasyonu olur muyum? Bu beni çok korkutuyor? Burun operasyonu olan hastaların % 5-7 si ikinci bir operasyon olabilmektedir. %95 hastada sıkıntı yaşanmamaktadır. Bunun sebebi kıkırdak dokunun hafızası olduğundan dolayı kendi kafasına göre hareket edebilmektedir. Böyle bir sıkıntı yaşamamaktayız. Ancak yaşanırsa lokal anestezi ile 15 dakikalık bir müdahale ile sorun çözülebilmektedir.
By | 2018-08-09T16:48:54+00:00 March 23rd, 2015|4 Comments

4 Yorum

 1. Zekiya 17 January 2018 at 22:51 - Reply

  Ameliyattan sonra koku duymamak gibi bi problem cikabilirmi? Yani hic bir zaman kokulari alamamak gibi bi hasar olabilir mi?

  • Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu 23 January 2018 at 11:19 - Reply

   Konuyla ilgili 0541 500 5305 numaradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Yeliz 13 June 2018 at 02:02 - Reply

  Fiyat Icin bilgi istiyorum lüften

  • Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu 13 June 2018 at 12:58 - Reply

   Merhaba Yeliz hanım,
   Yönetmelik gereği site üzerinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz.Konuyla ilgili 0541 500 5305 numaradan detaylı bilgi alabilirsiniz.Teşekkürler…

Lütfen düşüncelerinizi yazınız..

Google+