Meme Dikleştirme

/Meme Dikleştirme
Meme Dikleştirme2019-01-18T17:21:36+03:00

Meme dikleştirme; memenin yeniden eski formunu bulması, memenin dikleştirilmesi ve yeniden şekillendirilmesi için yapılan bir operasyondur.

Meme dikleştirme ameliyatlarında öncelikle hastamızın da istekleri dikkate alınarak memenin şekli ve boyutu belirlenir. Eğer meme dokusu yeterli ise meme hacmi iyi ise bu hastalara göğüs dikleştirme operasyonu planlanır. Eğer hacim eksikliği var meme küçükse meme toparlama ile beraber meme protezi de yerleştirilir. İki operasyon aynı anda yapılabilir.

Stres, doğumlar, yer çekimi, kilo alıp vermeler,  ve en önemlisi emzirme sonrası meme formunu kaybetmektedir. Memede hacim kaybı ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu durum hastada mutsuzluk yaratmaktadır. Meme bayanlar için önemlidir. Gerek öz güven açısından gerek giyilen kıyafetin yakışmasında etkendir. Bu nedenle bu tür durumlarda operasyon önerilir.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’nun meme (göğüs) dikleştirme videosunu izleyebilirsiniz. 😊

Meme Dikleştirme Ameliyat Süreci

Meme dikleştirme ameliyatı memede sarkma olan ve ameliyat isteyen her hastaya uygulanabilir. 18 yaşından sonra yapılması uygundur. Üst yaş sınırı yoktur. Ameliyat genel anestezi ile 1,5 – 2 saat arasında sürer. Göğüs dikleştirme operasyonu sırasında kaburgalar arasındaki sinirler uyuşturularak ağrı önlenir. Sabah operasyonunuzu geçirip akşam çıkabilirsiniz veya 1 gün hastanede kalabilirsiniz.

Operasyondan sonra özel bir sütyen giydirilmektedir. Bu sütyen 15 gün kullanılır daha sonra sporcu sütyenine geçilir. 15 gün de sporcu sütyeni kullanılıp normal sütyene geçilebilir. 10 gün ağır spor önerilmez.  Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası, sadece meme protezi konulan hastalarda meme altında 3,5 cm’lik bir iz kalmaktadır. Bu iz göğüs altında kaldığı için genellikle rahatsız etmez. Göğüste deri toparlaması yapılacak hastalarda seçilen tekniğe bağlı olarak meme başı altında I, L ya da T şeklinde iz kalabilir. Meme başından aşağı doğru inen dik çizgi en hızlı iyileşen izdir. Genellikle göğüs dikleştirme işleminden bir yıl sonra ameliyat izini seçmek zordur.

form banner

Meme Dikleştirme’de Sıkça Sorulan Sorular

  1. Meme dikleştirme sonrası hamile kalabilir miyim?
   Bu operasyon sonrasında hamile kalmanızda bir sakınca yoktur.
  2. Meme dikleştirme sonrası emzirebilir miyim?
   Emzirme için önemli olan meme ucunun, süt kanallarının ve süt bezlerinin operasyon sırasında hiç dokunulmamış olmasıdır. Yani meme ucunu zeminden kaldırıp yukarı taşırsanız eğer emzirememe ihtimaliniz yüksek olacaktır. Bazı belli teknikler kullanılırsa ameliyat sonrası emzirmede sıkıntı yaşanmaz.
  3. Ne zaman işime dönerim?
   Operasyondan 3 gün sonra işinize dönebilirsiniz.
  4. Meme protezi meme sarkıklığını düzeltir mi?
   Hayır. Meme protezinin amacı memeyi büyütmektir.
  5. Kullanılacak silikona nasıl karar verilir?
   Silikon sizin vücut tipinize göre belirlenmektedir. Yapılacak göğüsler tüm vücutla uyumlu ve çok fazla dikkat çekmemelidir.
  6. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası 2.çocuğu düşünüyorum. Göğüslerim bozulur mu?
   İlk emzirmede göğüsler nasıl bozulduysa ikinci emzirme döneminde de bozulabilir. Ameliyat olmanız gerekebilir.
  7. Meme (Göğüs) Dikleştirme Fiyatları
   Meme dikleştirme ameliyatında fiyatlar operasyonun gerçekleşeceği kliniğe ve hekime göre değişiklik göstermektedir. Meme bölgesine yapılacak müdahalenin ne olacağı gibi unsurlar da ücret noktasında belirleyici olabilir. Fiyatlar operasyonun hangi hastane, kişinin sigortasının olup olmaması ve sigortasının karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir.
  8. Göğüs dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum fakat korkuyorum ne yapabilirim?
   Göğüs ameliyatlarında korku daha çok ameliyat öncesi yaşanır. Meme dikleştirme ameliyatında estetik dikişler kullanılır. Eğer hak ettiğinden büyük protezler kullanılmazsa deri çok gerilmez ve izler çok az kalır. Korkmanıza gerek yoktur.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×