Kol Germe Ameliyatı

/Kol Germe Ameliyatı
Kol Germe Ameliyatı2019-03-04T09:28:34+03:00

Kol germe; yaşlanma, aşırı kilo alıp verme, kolumuzdaki deri kalınlığı, yağlanma, sarkma ve esnekliğinin bozulması durumunda yapılan operasyonlardır.

Yaş faktörüyle de oluşan vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısında ve şeklinde bozulma ile deri altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Zamanla vücudumuzun her kısmında olduğu gibi kollarımızda da değişiklikler olmaktadır. Koldaki bu deformiteleri düzeltmek için kol germe ameliyatı yapılmaktadır.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’nun kol germe videosunu izleyebilirsiniz.

Kol Germe Nasıl Yapılır?

Kol germe işleminde temel prensip fazla derinin çıkarılması ve kola gergin bir görünüm kazandırılmasıdır. Derinin altında bulunan yağ tabakasının kalınlığına ve kol derisindeki sarkma oranına göre operasyon planlaması değişmektedir. Kol germe operasyonu farklı yöntemlerle de gerçekleştirilebilir. Kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkan bir deri gevşemesi söz konusu olduğunda deri normalden daha kalın bir görünüm kazanmış olabilir. Bu durumda liposuction uygulamasına gereksinim duyulabilmektedir. Liposuction işleminden sonra fazla olan derinin kesi ile çıkarılması gerekmektedir. Bu sebeple kesi yapılarak cerrahi bir ameliyat ile fazla deri çıkarılır. Hastanın kol yapısının uygun olması için fazla olan derinin koltuk altında toplanması ve kesinin de koltuk altına uygulanması söz konusu olmaktadır. Fakat bazı hastalarda kolun arka iç kısmında koltuk altından dirseğe kadar uzana bir kesi uygulamasına da ihtiyaç duyulabilmektedir. Ameliyat planlaması operasyon öncesinde yapılan muayene ile yapılmaktadır.

gonder-sor-randevu-al

Kol Germe Estetiği Ameliyat Süreci

  • Kol germe operasyonu eğer kolda sarkma yok yağlanma artışı varsa liposakşın yani yağ çekme tek başına yeterli olur. Deri sarkıklığı varsa kol germe yapmak gerekir.
  • Operasyon genel anestezi yada lokal anestezi ile yapılır.
  • Kol germe yaklaşık 45 dk – 1 saat kadar sürer. Hastane de kalmanız gerekmez.
  • Kol germe ameliyatı yalnızca liposuction ile yapılırsa iz kalmaz. Kol germe yapılırsa hastanın durumuna göre koltuk altında yada dirseğe doğru uzanan kesi olur. Bu kesi izi 6 ay içinde ten rengini alır.
  • Operasyondan sonra özel bir korse giyilir ve 10 gün kullanılır. 10 gün ağır iş yapılmasını önerilmemektedir.
  • Kol germe ameliyatları ağrılı bir uygulama değildir.

Op.Dr. Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı ameliyat bilgisi ve fiyat almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz