Genital Bölge Estetiği

/Genital Bölge Estetiği
Genital Bölge Estetiği2019-01-25T15:56:50+03:00

Yazımıza oy verir misiniz?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 oy verildi. Ortalama: 5.00 Toplam oy: 5

Loading...

Genital bölge (vajina) estetiği yapısal sebepler, çok sayıda normal doğum yapmak, doğum yırtıkları, müdahaleli ve zor doğumlar, doğum dikişlerinin mikrop kapması ya da açılması, iri bebek, yaşın ilerlemesi durumunda yapılan operasyonlardır.

Aslında  genital bölge vücudumuzun bir parçasıdır. Bu bölgenin estetiği de tabi ki önemlidir. Zaman içinde ve doğuma bağlı bu bölgede deformiteler olabilmektedir. Buraya yapılacak müdahaleler ile daha estetik bir görüntü sağlanır.

Vajina Estetiği Ameliyat Süreci

Operasyon genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilir. Genellikle karın bölgesinde alınan yağ dokusu büyük dudaklara enjekte edilir. Pansuman ve dikiş alımı gerekmez. Operasyon müdahale yapılacak bölgeye göre değişmekle beraber yaklaşık 1 saat kadar sürer. Hastane de kalmanıza gerek yoktur. Vajen daraltmada iz iç kısımda kaldığından gözükmez. Dudak küçültmede dudak üstünde düz bir iz olur ve zamanla o bölgenin rengini alır Dış dudak dolgunluğunu sağlayan operasyonda ise iz kalmaz. 2 gün pansuman yapılır. Operasyondan sonra 10 gün cinsel ilişki yasaklanır. Evde kullanmak üzere antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilir. İş hayatına ertesi gün dönebilirler. 24 saat sonra duş alabilirler. Bir iki gün iç çamaşır içine ped konulması kişiye rahatlık sağlar. 1 hafta kadar spor aktiviteleri ve banyo yapılmaması gerekir. Bu operasyon ile estetik diğer operasyonlar kombine edilebilir. Tek anestezi ile kombine operasyon olarak tek seferde sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Genital bölgemde zamanla veya normal doğum ile ne gibi değişiklikler olur?

  • Vajende genişleme: özellikle normal doğum sonrası olur. Bu hastanın cinsel yaşamını etkiler.
  • Dudaklarda sarkma ve asimetriler
  • Dış dudakta dolgunluk kaybı olabilir.

Bu operasyonda neler yapılabilir?

  1. Vajen daraltılır
  2. İç dudak sarkıklığı ve asimetri düzeltilir
  3. Yağ enjeksiyonu uygulanarak dış dudak dolgunluğu sağlanır.

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz