Karın Germe Ameliyatı ve Fiyatları

//Karın Germe Ameliyatı ve Fiyatları
 • karın germe

Aşırı kilo alıp vermeler, doğumlar, beslenme tarzı ve yer çekimi karın derisinde, karın kaslarında karın yağ dokusunda deformasyonlar olur. Deride sarkma, yağ dokuda fazlalaşma, karın kaslarında gevşeme meydana gelir.

Hasta kıyafet giydiğinde bu bölgelerden rahatsız olur, alt kısımlarda kötü koku ve pişikler olabilir. Hastalarımız genelde kıyafet bulamamaktan şikayet ederler. Bu durun diyet ve spor ile düzeltilemez. Çözüm karın germe operasyonudur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe yaklaşık 2-5 saat arasında sürebilir. Operasyonun süresi, hastanın karın bölgesinin durumuna ve ne oranda fazla deri ile yağ çıkarılacağına bağlı olarak değişmektedir.

 • İç çamaşırı altında kalacak olan bölgeye 8 ila 10 cm uzunluğunda bir kesi uygulanmaktadır.
 • Genellikle V şeklinde bir kesi uygulaması yapılması gerektiğinden ikinci kesi de gerçekleştirilebilir. İkinci kesinin amacı ise göbek deliğinin olması gereken yere transfer edilmesidir.
 • Fazla yağ ve deri çıkarıldıktan sonra deri altında kalan gizli dikiş uygulaması yapılır. Pansuman gerçekleştirildikten sonra ameliyat tamamlanır.
 • Bu kesilerin olduğu bölgede sıvı birikmesi meydana gelebilir. Bu sıvının vücuttan atılması için ameliyatın bitmesinden hemen önce dren takılır. Kesiye ya da hastanın durumunda bağlı olarak 1 yerine 2 adet dren takılması da tercih edilebilmektedir. Ancak dren en fazla birkaç gün sonrasında drenler klinik ortamda çıkarılır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları; karın bölgesindeki sarkıklığın oranına, yağ fazlalığına, liposuction yapılıp yapılmayacağına, hastanın yaşı ve sağlık durumuna göre değişmektedir.

Fiyatları etkileyen faktörlerden olan hastane seçimi, mini ya da tam karın germe olmasıdır. Kilolu ve çok sarkık bir hastanın karın germe maliyetiyle zayıf bir hastanın maliyeti aynı değildir. Karın germe ücretlerini en doğru şekilde öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için formu doldurabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

Karın Germe Ameliyatında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Doğumdan ne kadar süre sonra bu operasyonu olabilirim?
  Süt vermeyi kestikten 3 ay sonra bu operasyonu olabilirsiniz.
 2. Karın kaslarının gevşekliği için ne yapılabilir?
  Karın kaslarına iç korse denen özel dikişler kullanılarak yapılan işlem ile düzeltme sağlanır. Buda karında düzleşme sağlar.
 3. Bu operasyondan sonra doğum yapabilir miyim?
  Operasyondan 6 ay sonra gebe kalabilirsiniz. Süt verebilirsiniz.
 4. Karnım tekrar eski hale gelir mi?
  Eğer doğum yaparsanız veya çok kilo alırsanız karında değişimler tabi ki olabilir. Ancak hiçbir zaman eski haline dönmez.
 5. Ameliyat genel anestezi ile mi yapılıyor?
  Evet. Genel anestezi ile yapılır.
 6. Ameliyat ne kadar sürer? Hastanede kalmalı mıyım?
  Karın germe yaklaşık 2 saat kadar sürer. Hastane de 1 gece kalmanız gerekir.
 7. Operasyondan sonra iz kalır mı?
  İç çamaşıra veya bikini hattına denk gelen alanda sezeryan izinin yanlara doğru genişlemiş hali gibi iz kalır. 6 ay içinde ten rengini alarak görünülürlüğü azalır.
 8. Operasyondan sonra nelere dikkat etmeliyim?
  Operasyondan sonra özel bir korse giyilir ve 15 gün kullanılır. 15 gün ağır spor önermemekteyiz. Yürüyüş yapılabilir.
 9. Karın germe ameliyatı olurken başka estetik operasyonda yaptırabilir miyim?
  Evet. Bu ameliyat ile estetik diğer operasyonlar kombine edilebilir. Tek anestezi ile kombine operasyon olarak tek seferde sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Genellikle bu operasyonu meme operasyonları veya liposakşın ile kombine etmekteyiz.
By | 2018-08-09T18:09:38+00:00 July 7th, 2015|5 Comments

5 Yorum

 1. Gülbahar polat 03 July 2018 at 23:26 - Reply

  Kilo vermek isdiyorum ve beceremiyorum kilom 120 kiloyum ve ücretti ne kadar

  • Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu 10 July 2018 at 14:10 - Reply

   Merhaba Gülbahar hanım, Yönetmelik gereği site üzerinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz.Konuyla ilgili 0541 500 5305 numaradan detaylı bilgi alabilirsiniz.Teşekkürler…

 2. Aynur 16 July 2018 at 14:23 - Reply

  Fiyat almak istiyorum

 3. Yeliz 10 August 2018 at 12:31 - Reply

  Merhaba Dr.Bülent Tekerekoglu benim adim yeliz 37 ve iki cocuk annesiyim. Ben full Karin germesi meme büyütme bacak ve Kol germe istiyorum ve popoyu düzelmek istiyorum fiyat Paket halinde uygun olursa Burun kücültmek istiyorum. Ben daha cok sizi tercih ediyorum ve o yüzden fiyat ve bilgi istiyorum bunuda 9 ayin sonunda ve 10 ayin baslarinda yapmak istiyorum selamlarla

  • Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu 10 August 2018 at 14:12 - Reply

   Merhaba Yeliz hanım, Yönetmelik gereği site üzerinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Konuyla ilgili 0541 500 5305 numaradan detaylı bilgi alabilirsiniz.Teşekkürler…

Lütfen düşüncelerinizi yazınız..

Google+