Karın Germe

/Karın Germe
Karın Germe2019-01-24T15:40:33+03:00

Karın germe, aşırı kilo alıp vermeler, doğumlar, beslenme tarzı ve yer çekimi nedeniyle karın kaslarında gevşeme ve karın yağ dokusunda oluşan deformasyonları ortadan kaldırmak için yapılan estetik ameliyattır.

Hasta kıyafet giydiğinde bu bölgelerden rahatsız olur, alt kısımlarda rahatsız edici koku ve pişikler olabilir. Hastalarımız genelde kıyafet bulamamaktan şikayet ederler. Bu bölgedeki aşırı deri sarkmaları için genelde diyet ve spor ile sonuç alınamamaktadır. Bu durumda karın germe operasyonu önerilmektedir.

Vücuttaki çatlakların nedeni hamilelik değil kilo alıp verme ise tedaviyi kilo verme sürecinin sonunda yapılmasında fayda vardır.

Karın Germe Videosunu İzleyebilirsiniz.

Karın Gerdirme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 1. Daha önce geçirilmiş olan bir ameliyat yada kullanılan bir ilaç var ise hastanın mutlaka bildirmesi gerekmektedir.
 2. Sigara yada alkol kullanımı var ise mutlaka bildirilmeli ve ameliyat gününden 1 ay önce mutlaka bırakılması gerekmektedir.
 3. Eğer doğum yapmış bir hasta ise üzerinden 1 yıl mutlaka geçmesi gerekmektedir.
 4. Hamilelik esnasında bu ameliyat yapılamaz
 5. Ameliyattan 10 gün önce bitkisel çaylar yada kan sulandırıcı ilaçlarının bırakılması gerekmektedir.
karin-gerdirme-ameliyati-oncesi-nelere-dikkat-edilmelidir

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe yaklaşık 2-5 saat arasında sürebilir. Operasyonun süresi, hastanın karın bölgesinin durumuna ve ne oranda fazla deri ile yağ çıkarılacağına bağlı olarak değişmektedir.

 • İç çamaşırı altında kalacak olan bölgeye 8 ila 10 cm uzunluğunda bir kesi uygulanmaktadır.
 • Genellikle V şeklinde bir kesi uygulaması yapılması gerektiğinden ikinci kesi de gerçekleştirilebilir. İkinci kesinin amacı ise göbek deliğinin olması gereken yere transfer edilmesidir.
 • Fazla yağ ve deri çıkarıldıktan sonra deri altında kalan gizli dikiş uygulaması yapılır. Pansuman gerçekleştirildikten sonra ameliyat tamamlanır.
 • Bu kesilerin olduğu bölgede sıvı birikmesi meydana gelebilir. Bu sıvının vücuttan atılması için ameliyatın bitmesinden hemen önce dren takılır. Kesiye ya da hastanın durumunda bağlı olarak 1 yerine 2 adet dren takılması da tercih edilebilmektedir. Ancak dren en fazla birkaç gün sonrasında drenler klinik ortamda çıkarılır.
gonder-sor-randevu-al

Karın Germe Ameliyatı ile Liposuction Birlikte Yapılabilir mi?

Karın germe ameliyatı genellikle yağ aldırma (liposuction) ile beraber yapılan bir işlemdir. Karın germe ameliyatı için bize başvuran hastalarımızın birçoğunda liposuction işlemininde gerekli olduğu ortaya çıkmaktadır. Karındaki yağlarında alınması gerekiyorsa bunun için ekstra bir operasyona gerek yoktur, aynı operasyonda hem liposuction ile karın yağları alınabilir hem de germe işlemi tamamlanabilir.

Karın bölgesinde bulunan fazla yağların alınması sonucunda karın kaslarının güçlendirilmesi ve karın germe işleminin tamamlanması sağlanır. Birçok hasta için uygulanması çok daha etkili olan bir işlemdir. Doktorun kombine ameliyat uygulamalarına karar verirken dikkate aldığı ana unsur, hastanın genel sağlık durumu ve vücuttan alınması planlanan yağ miktarı olmaktadır.

Liposuction hakkında daha detaylı bilgi almak için >> bulenttekerekoglu.com.tr/liposuction-yag-aldirma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mini Karın Germe

Mini karın germe ameliyatı klasik karın germe işlemine göre biraz daha sınırlı bir işlemdir. Göbek deliğinin yeri değişmez. Sarkmış karın gerilerek düzeltilir ve mini karın germe işleminde iyileşme daha hızlı görülmektedir.

mini-karin-germe

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Operasyondan sonra özel bir korse giyilir ve 15 gün kullanılır. 15 gün ağır spor önermemekteyiz. Yürüyüş yapılabilir.  Karın germe ameliyatının hemen ardından şişlikler, morluklar ve ağrılar olabilir. Hastaya verilen korsenin kullanımı normal hayata kolay geçebilmek için çok önemlidir. Korsenin ne zaman çıkartılması gerektiği, hastanın ne zaman banyo yapabileceği doktor tarafından belirlenir.Reçeteniz ile birlikte gerekli ağrı kesiciler  ve antibiyotik verilecektir ve hastanın düzenli olarak kullanması gerekir. Yürüyüşlerin hastanın zorlanmayacağı şekilde yapılması gerekir. Ağır spor ise doktorun uygun bulduğu zaman yapılabilir. İlk olarak şişkinliklerin inmesi 1 ayı bulacaktır. Genel şişlikler ameliyatın 6. Ayında yok olmaya başlayıp karının şeklini alması da yine bu süreç içerisinde gerçekleşecektir.

İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Olabilir miyim?

Daha önce karın germe ameliyatı olan biri elbette ki eğer yıllar içerisinde karın kaslarında gevşeme ve aynı zamanda karın bölgesinde sarkma var ise, ikinci bir ize gerek kalmadan daha önce yapılan ameliyattaki izler kullanılarak yeni bir ameliyat olabilir.

Karın Germe Ameliyatında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Doğumdan ne kadar süre sonra bu operasyonu olabilirim?
  Süt vermeyi kestikten 3 ay sonra bu operasyonu olabilirsiniz.
 2. Karın kaslarının gevşekliği için ne yapılabilir?
  Karın kaslarına iç korse denen özel dikişler kullanılarak yapılan işlem ile düzeltme sağlanır. Buda karında düzleşme sağlar.
 3. Bu operasyondan sonra doğum yapabilir miyim?
  Operasyondan 6 ay sonra gebe kalabilirsiniz. Süt verebilirsiniz.
 4. Karnım tekrar eski hale gelir mi?
  Eğer doğum yaparsanız veya çok kilo alırsanız karında değişimler tabi ki olabilir. Ancak hiçbir zaman eski haline dönmez.
 5. Ameliyat genel anestezi ile mi yapılıyor?
  Evet. Genel anestezi ile yapılır.
 6. Ameliyat ne kadar sürer? Hastanede kalmalı mıyım?
  Karın germe yaklaşık 2 saat kadar sürer. Hastane de 1 gece kalmanız gerekir.
 7. Operasyondan sonra iz kalır mı?
  Skar izi bikini altında kalacaktır ve ameliyattan sonra kırmızı şekilde olacaktır. Fakat bu izin zaman geçtikçe rengi açılmaya başlayacaktır. Bazı kişilerde 6 ile 8 ay bazı kişilerde 12 ayı bulabilir. Cilt tipine göre de izlerin iyileşme durumu değişir. Bu süreç sabır gerektirir ve izler mutlaka ten rengini alır
 8. Karın germe ameliyatı olurken başka estetik operasyonda yaptırabilir miyim?
  Evet. Bu ameliyat ile estetik diğer operasyonlar kombine edilebilir. Tek anestezi ile kombine operasyon olarak tek seferde sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Genellikle bu operasyonu meme operasyonları veya liposakşın ile kombine etmekteyiz.
 9. Karın germe estetiği ile hamilelik çatlakları da giderilebilir mi?
  Karın bölgesinde oluşmuş olan deri çatlaklarının derinliğine ve yoğunluğuna bağlı olarak karın germe ameliyatının kapsamı oluşturulmakta ve bölgede istenilen estetik görünümü sağlamak üzere çatlaklar giderilebilmektedir.
 10. Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?
  Karın germe operasyonundan sonra en az 1 yıl beklemek gerekir. Sonrasında gebe kalınabilir.
 11. Hamilelik sonrası kilolarımdan kurtulmak istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?
  Hamilelik sonrası kilo problemi devam edenler için ilk öneri ve hastaların başvuracağı ilk yol doğal bir süreç ile kilo kaybını hedeflemek olmalıdır. Hamilelikte alınması normal olan kilolardan bir beslenme uzmanı tarafından kişinin yapısına göre belirlenecek bir diyet, egzersizler ve sporla kurtulmak mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe fiyatları; karın bölgesindeki sarkıklığın oranına, yağ fazlalığına, liposuction yapılıp yapılmayacağına, hastanın yaşı ve sağlık durumuna göre değişmektedir.

Fiyatları etkileyen faktörlerden olan hastane seçimi, mini ya da tam karın germe olmasıdır. Kilolu ve çok sarkık bir hastanın karın germe maliyetiyle zayıf bir hastanın maliyeti aynı değildir. Karın germe ücretlerini en doğru şekilde öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İlgilendiğiniz Operasyon

Telefonunuz (gerekli)

*Zorunlu değil

×