Karın Germe Ameliyatı ve Fiyatları

//Karın Germe Ameliyatı ve Fiyatları
  • karın germe

Aşırı kilo alıp vermeler, doğumlar, beslenme tarzı ve yer çekimi karın derisinde, karın kaslarında karın yağ dokusunda deformasyonlar olur. Deride sarkma, yağ dokuda fazlalaşma, karın kaslarında gevşeme meydana gelir.

Hasta kıyafet giydiğinde bu bölgelerden rahatsız olur, alt kısımlarda kötü koku ve pişikler olabilir. Hastalarımız genelde kıyafet bulamamaktan şikayet ederler. Bu durun diyet ve spor ile düzeltilemez. Çözüm karın germe operasyonudur.

Karın Germe Ameliyat Süreci

Süt vermeyi kestikten 3 ay sonra bu operasyonu olabilirsiniz.
Karın kaslarına iç korse denen özel dikişler kullanılarak yapılan işlem ile düzeltme sağlanır. Buda karında düzleşme sağlar.
Operasyondan 6 ay sonra gebe kalabilirsiniz. Süt verebilirsiniz.
Eğer doğum yaparsanız veya çok kilo alırsanız karında değişimler tabi ki olabilir. Ancak hiçbir zaman eski haline dönmez.
Operasyon genel anestezi ile yapılır.
Operasyon yaklaşık 2 saat kadar sürer. Hastane de 1 gece kalmanız gerekir.
İç çamaşıra veya bikini hattına denk gelen alanda sezeryan izinin yanlara doğru genişlemiş hali gibi iz kalır. 6 ay içinde ten rengini alarak görünülürlüğü azalır.
Operasyondan sonra özel bir korse giyilir ve 15 gün kullanılır. 15 gün ağır spor önermemekteyiz. Yürüyüş yapılabilir.
Evet. Bu operasyon ile estetik diğer operasyonlar kombine edilebilir. Tek anestezi ile kombine operasyon olarak tek seferde sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Genellikle bu operasyonu meme operasyonları veya liposakşın ile kombine etmekteyiz.
By | 2018-05-16T16:29:04+00:00 July 7th, 2015|0 Comments

Leave A Comment

Google+