Göz Kapağı Estetiği

//Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği göz kapağı derisindeki fazlalıkların alınması, kas tabakasında fazlalık varsa alınarak sıkılaştırılması, yağ torbalarının fıtıklaşan kısımlarının alınması veya yerinin değiştirilmesi işlemidir. Blefaroplasti ile daha canlı bakış, iri gözler, göz kapağı, daha genç bakış , daha etkileyici gözler  sağlanabilir.

Göz kapakları bakışımızı etkileyen yapılardan biridir.  Yaşlanmada ilk etkilenen bölgedir. Üst ve alt göz kapaklarındaki torbalanma ve buruşmuş deri hastaya uykusuz, yorgun ve üzgün bir ifade verir.

Göz Kapağı Estetiği Videosunu İzleyebilirsiniz.

Göz Kapağı (Blefaroplasti) Estetiği Ameliyat Süreci

Göz kapağı operasyonunun herhangi bir yaşı var mıdır?
Göz kapağı estetiği 20 yaşından sonra yapılabilen bir operasyondur. Ancak hasta gurubumuz genelde 30 yaş üstüdür.

30’ lu yaşlarda olmama rağmen daha yaşlı göstermekteyim, etrafım dün uyumadın mı uykusuz gözüküyorsun gibi şeyler söylüyorlar bunun sebebi göz kapaklarım olabilir mi?
Göz kapağı torbası ve göz kapaklığı düşüklüğü bunların sebebi olabilir. Sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Çözüm göz kapağı estetiğidir.

Göz kapağı operasyonundan sonra iz kalır mı?
Üst göz kapağı operasyonu sonrasında kalan iz, üst göz kapağının ortasında kalır ve 6 ay içinde ten rengini alır. Alt göz kapağında ise kirpiğin hemen altında olur 3-6 ay içinde ten rengini alır.

Göz kapağı operasyonları genel anestezi ile mi yapılır?
Yalnız üst göz kapağı operasyonu yapılacak ise lokal anestezi ile yapılabilir. Eğer alt ve üst göz kapağı birlikte ameliyat edilecek ise genel anestezi tercih edilir.

Göz kapağı operasyonu sonrası görme sıkıntısı yaşar mıyım? Gözlerim zarar görür mü?
Bu operasyonlarda göz kapağındaki deri fazlalığı çıkarılır. Göz kapağında fazla yağ mevcut ise alınır ve gevşeyen zar onarılır. Bazı hastalarımızda yağ torbalanması var gibi gözükse de yağ fazlalığı olmayabilir. Bu grup hastalarda eğer yağ doku çıkarılır ise göz etrafında çökmeler olabilir. Bu nedenle bu hastalarda yağların yerlerini değiştirmek daha etkili bir tedavi olacaktır. Göz kapağı operasyonlarının göz ile hiçbir ilgisi yoktur.

Ameliyattan sonra dikiş alınacak mı?
Ameliyat sonrası eriyen dikişler kullanılır. Dikiş alınmaz.

Ameliyattan sonra gözlerim ne kadar kapalı kalır?
Ameliyattan sonra gözler kapatılmaz, dikiş hattında ince bir bant olur.

Ameliyat sonrası şişlik ve morluk olur mu?
Operasyon sonrası 4-5 gün süren morluk ve şişlik olabilir.

Hastanede kalmam gerekir mi?
Operasyon genel anestezi ile yapıldı ise hasta 6 saat sonra evine yollanır. Eğer operasyon lokal anestezi ile yapılırsa 1 saat sonra evine yollanır.

Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu’ndan detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Konu
Telefon (gerekli)

İletiniz

2018-10-22T15:32:09+00:00

Leave A Comment