Kulak Estetiği | Kepçe Kulak Ameliyatı ve Fiyatı

//Kulak Estetiği | Kepçe Kulak Ameliyatı ve Fiyatı
  • kepce kulak

Kulak yüzün estetik unsurlarından biridir. Kulak operasyonunu çocuk okula başlamadan önce yapma taraftarıyım. Çocuk yaş gurubu erişkinlere göre daha acımasızdır. Birbirleri ile rahat dalga geçerler. Bu durum çocuklarda psikolojik bir sıkıntı yaratabilir. Özellikle kız çocukları saçını hiç toplamaz , erkek çocuklarda kulağı kapatmak için saç uzatır. Bu durumu önlemek için kepçe kulak estetiği operasyonlarını gerçekleştirmekteyiz.

Kepçe Kulak (Kulak Estetiği) Ameliyat Süreci

Kepçe kulakta 2 problem vardır. Birincisi kulak üst kısmında kıvrım olmaması diğeri ise kulağın saçlı deriden uzakta açık olmasıdır. Bu operasyonlarda kulak başa yaklaştırılır ve olmayan kıvrım oluşturulur.
Kulak ile baş arasındaki açı 15-20 derece civarında olmalıdır. Doğal görünüm budur.
Ben bu operasyonda iki yöntemi kombine ederek kullanmaktayım. Daha sağlıklı ve kalıcı yöntemdir.
Kulak estetiğini çocuklarda genel anestezi ile erişkin hastalarda ise lokal anestezi ile yapmaktayım. Ama hasta isteğine göre erişkin hastalarda genel anestezi de uygulanabilir.
Operasyon yaklaşık yarım saat ile 45 dakika sürer.
Her iki kulağın arka kısmından girilir. Fazla kıkırdak varsa çıkarılarak kulak arkaya yaklaştırılır. Üst kısımda olmayan kıvrım oluşturulur.
Operasyon sırasında lokal anestezi de uygulandığından operasyon sonrasında ağrı olmaz.
Genel anestezi opere olan hastalar 6 saat sonra lokal anestezi ile operasyonu yapılan hastalar operasyondan hemen sonra evine dönebilir.
Operasyonda eriyen dikişler kullanılır. Dikiş alımı yoktur.
Operasyon sonrası 5 gün sabah akşam tenisçi bandajı kullanmanızı tavsiye etmekteyim. 5 günde yalnızca gece kullanmanız yeterlidir.
İlk 1 ay darbe almamaya dikkat etmek gerekiyor. Sonrasında alacağınız darbeler kulağı etkilemez
By | 2018-05-21T13:32:22+00:00 March 23rd, 2015|0 Comments

Leave A Comment

Google+